Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - CZYSTOŚĆ I HIGIENA

Ocena (5 / 5,00)

Ważnym elementem samodzielnego robienia kosmetyków w domu jest utrzymanie miejsca i akcesoriów w czystości. W tej materii obowiązuje zasada: najpierw mycie, następnie dezynfekcja.

1) Mycie

Zlewki, bagietki, mieszadełka itp. powinny być czyste, umyte płynem do zmywania naczyń i gąbką przeznaczoną tylko do mycia akcesoriów kosmetycznych, następnie osuszone ręcznikiem papierowym. Blat na którym przygotowujesz kosmetyki również przemyj i wytrzyj papierowym ręcznikiem. Możesz również rozłożyć na stole kilka listków papierowego ręcznika i na nim wykonywać prace. W przypadku, gdy coś się rozleje czy wysypie łatwiej jest posprzątać.


2) Dezynfekcja

Jednym z najprostszych i skutecznych preparatów do dezynfekcji jest 70% wodny roztwór etanolu (alkoholu etylowego).  70% roztwór etanolu sporządzisz mieszając około 73 gramy spirytusu rektyfikowanego (spirytus 95-96% do kupienia w sklepie) z 27 gramami  przegotowanej i ostudzonej wody. Tak sporządzony roztwór do dezynfekcji przelej do buteleczki 100 ml z atomizerem, i nim spryskuj wszystkie powierzchnie i akcesoria.


Przed przystąpieniem do pracy pamiętaj również o dokładnym umyciu rąk, warto też korzystać z jednorazowych rękawiczek ochronnych. Zasady te obowiązują szczególnie w przypadku robienia kosmetyków bez konserwantu z udziałem wody i hydrolatów.

 

 

Anna

19-10-2017
Można do dezynfekcji używać czystego spirytusu 95%?__Odpowiedź_ECOSPA__ Jak najbardziej :)

Żaneta

01-08-2019
Ręcznik papierowy pozostawia drobne meszki na zlewce - czy mogę użyć czegoś innego do osuszenia lub czy mogę pozostawić do samodzielnego wyschnięcia?
Pomóż podjąć decyzję innym - oceń i skomentuj